Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Szépségszalonok környezettudatos higiéniája

Az Assist-Trend Kft. 2025-ben 20 éves lesz.

Születésnapunkat rendhagyó módon úgy ünnepeljük meg, hogy partnereink számára 20 zöld tippet adunk ajándékba. 20 cikkben járjuk körül: hogyan is lehet felelősen üzemeltetni egy szállodát, irodaházat, székházat?

Hisszük, hogy partnereinkkel  közösen valóban megvalósítható a zöldebb jövő, professzionálisan, hitelesen, felelősen gondolkodva. 

Jó olvasást és hatékony zöldülést kívánunk!

 

 

15. TIPPÜNK:  A ZÖLD SZÉPSÉGSZALON

Egy, a bőrünkkel foglalkozó kozmetika vagy szépségszalon ideális hely a környezettudatos gondolkodás és cselekvés megvalósítására.

Nem is gondolnánk, de az emberi bőr a legkiterjedtebb, legnagyobb felületű érzékszervünk. Ápolása és tisztán tartása a személyi higiénia alapfeladata, ám a hölgyek – és a férfiak közül is egyre többen - szívesen áldoznak időt és pénzt arra, hogy bőrük ápolását ne csak saját maguk, hanem profi kozmetikusok is segítsék. Egy szépségszalonban – legyen az egy szálloda szolgáltatása vagy akár önálló vállalkozás – „patikatisztaság”, kellemes zene és hőmérséklet vár bennünket, felkészült kozmetikusi, bőrápoló tanácsadói személyzettel. De vajon így van ez a valóságban is? Tényleg tökéletes a higiénia?


A kozmetikai szalonok takarítása különleges figyelmet és gondoskodást igényel. Ezekben a szalonokban gyakran érzékeny bőrű páciensekkel dolgoznak, és az egészségügyi, higiéniai előírásoknak maximálisan meg kell felelniük. Íme néhány alapvető lépés a kozmetikai szalonok hatékony és alapos, környezettudatos takarításához:


Legyünk ugyanolyan körültekintőek a tisztítószerek választásakor, mint a különböző kozmetikai kezeléseknél! Feltétlenül fontos, hogy ne irritatív, erős tisztítószereket használjunk! Ügyeljünk arra, hogy a teljes szalonban használt tisztítószer-sor lehetőség szerint környezetbarát, természetes alapú, biológiailag 100 %-ban lebomló termékekből álljon. 
A Sutter Zero termékcsalád megoldást nyújt a napi, heti és nagytakarítás során is minden felület környezetbarát tisztítására és még a fertőtlenítésre is. A tejsav-alapú Sutter Zero Lactic menta illatú, 100 %-os hatékonyságú fertőtlenítő. Ezzel a termékkel a kezelések után a bőrrel és hajjal érintkező felületeket át tudjuk fertőtleníteni, tökéletes higiéniai körülményeket teremtve.


Extra érzékeny bőrűek vagy allergénekre érzékeny pácienseink esetén használjunk illatmentes tisztítószereket, remek példa erre az általános felülettisztításra alkalmas Sutter Zero Diamond Free vagy a szintén illatmentes Sutter Zero Ruby Free szanitertisztító. 


Ügyeljünk a kézhigiéniára is! A kézmosó helyiségekben használjunk természetes alapú, folyékony, adagolható szappanokat vagy habszappanokat és lehetőség szerint környezetbarát alapanyagú papír kéztörlőt, ne textil törölközőt. A textil kéztörlő ugyanis megtartja a beletörölt piszkot, esetleges keresztszennyezést okozva. Emellett gyakori mosást igényel ahhoz, hogy valóban tisztán tarthassuk. 


Ha a szalon maga mossa a használt textíliákat, érdemes professzionális mosógépeket használni, professzionális, akár bőrbarát mosószerekkel. Létezik mosodai „zöld forradalom” is, energiahatékony, víztakarékos megoldások, Ecolabel minősítésű mosószer-sorok.
Erről itt olvashat bővebben:  https://www.assist-trend.hu/oxipur_zold_mosodai_forradalom


Mind a textíliák szárításához, mind a friss levegőhöz a szalonban szükség van a természetes napfényre és a gyakori szellőztetésre. Fontos, hogy minél gyakrabban engedjük be a friss levegőt a kozmetikába, ugyanakkor figyeljünk arra is, hogy a kezelések fizikai helyszínének hőmérséklete ne legyen ingadozó, hiszen ott akár órákon át fekszenek a páciensek. 


A kellemes illat megtartásának elengedhetetlen feltétele, hogy a hulladékot gondosan kezeljük. Ez vonatkozik mind a kezelések során keletkező hulladékra (használt pamacsok, törlőkendők, papírtörlők, stb.), mind a kozmetikai szerek flakonjaira, mind a vendégek által keletkeztetett hulladékra. A szelektív gyűjtésre lehetőséget adó, zárt fedelű edények a legalkalmasabbak, ezek ürítését természetesen minden nap végezzük el.