Az Assist-Trend Kft. jövőre 20 éves lesz.
Születésnapunkat rendhagyó módon úgy ünnepeljük meg, hogy partnereink számára 20 zöld tippet adunk ajándékba. 20 cikkben járjuk körül: hogyan is lehet felelősen üzemeltetni egy szállodát, irodaházat, székházat?
Hisszük, hogy partnereinkkel közösen valóban megvalósítható a zöldebb jövő, professzionálisan, hitelesen, felelősen gondolkodva.
Jó olvasást és hatékony zöldülést kívánunk!
3. TIPPÜNK: ZÖLD BEJÁRAT ÉS LOBBY
Az ember a felfogható információk közel 90 %-át a látásával érzékeli. Egy szálláshely vagy akár egy irodaház főbejárata, a forgóajtó, a lobby és a recepció tehát igazi „mágnes”. Ha megtetszik, mert esztétikus, gondozott, ápolt, zöld élő növényekkel teli és még akár illatos is, akkor biztos, hogy csupa jó információt fogunk megjegyezni az adott helyről, és így rögzül hosszú távon a tudatunkban az adott épület vagy közösségi tér.
A vendégtér főbejárati része 365 napon át terhelt, gyakorlatilag nincs olyan pillanat, amikor ne lenne használatban. Az évszakok időjárásváltozása, a vendégek/látogatók állandó mozgása vagy a napsugár által erősen érintett területek is nehezítik az állandó tisztántartást.
Hogyan tudjuk mégis biztosítani a bejárat, a lobby és a recepció környezettudatos ápoltságát?
Fontos, hogy a vendégek (és a személyzet!) által sokat használt, bőrükkel érintkező felületeket olyan, dermatológiailag tesztelt, környezet-, és bőrkímélő tisztítószerekkel takarítsuk, amelyek a mindennapi használat során nem irritálják a bőrt, természetes alapanyagokat tartalmaznak, és hatékonyan tisztítanak.
A fogadóterekre jellemző nagyobb külső üvegfelületeket nagyon hasznos természetes módon árnyékolni, a hőhatás így jobban kontrollálható. A külső üvegfelületek érdemes előbb a portól megtisztítani, s csak ezután nekilátni a klasszikus üvegtisztításnak. A belső üvegfelületekre tapadt kéz-, és ujjlenyomatokat előbb zsíroldóval, majd általános felülettisztítóval javasoljuk kezelni, ezzel az újraszennyeződés és a személyzet hatékonyságnövelése érdekében komoly lépést tehetünk.
A nagyforgalmú területeken a vendégmagasságban lévő területeket környezetbarát fertőtlenítő szerekkel jó áttörölni, így a komfortérzet növelhető, és a garantált tisztaság iránti igény maradéktalanul kielégíthető.
A lobbykban nem csak szép és megnyugtató látvány, de igen hasznos is a levegőtisztító hatású nagy mennyiségű élő növény (vágott virág és cserepes/dézsás szobanövény). Ápolásuk ugyan plusz feladat, de megéri időt szánni rá. A friss virágok kétnaponkénti vízcseréjével és a cserepesek gondos, portalanításával hosszabb virágzási idő érhető el. A locsolást elvégezhetjük gyűjtött esővízzel vagy szűrt szürke vízzel is. Egyedi, esetleg saját kertészetből vagy helyből származó virágcsokor esetén javasolt ízléses ismeretterjesztő táblácska kihelyezése is, személyesebbé téve a vendégvárást. Mindenképp kerüljük a mű-, és selyemvirágok használatát, bármennyire élethűnek tűnnek is!
És semmiképp se feledkezzünk meg a vendégtér illatáról és megfelelő hangosításáról és/vagy csendességéről sem! Jó esetben a tiszta és ápolt tér természetes, kellemes illatot áraszt, nincs szükség extra aromák használatára. Vannak azonban szállodák, amelyek saját illatkoncepcióval várják vendégeiket. Ilyen esetekben javasoljuk a természetes alapanyagú, nem erős, nem irritatív aromák használatát. A vendégtérben jellemző a halk és az általános ízlésnek megfelelő megnyugtató zene alkalmazása, de kedves gesztus az erdei környezetben lévő szálláshelyek esetén a madárhangok vagy a természet hangjainak „kihangosítása” is. Figyeljünk azonban a csendre vágyó vendégekre és látogatókra! A vendégelégedettségre sokat adó szállodákban egyre jellemzőbb a „csendes órák” bevezetése 9-12 óra és 13-16 óra között, így a pihenésre vágyó seniorok, a multigenerációs utazók és spektrumzavarral élők is otthon érezhetik majd magukat nálunk.