Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Padló gránit

 

Milyen ásvány a gránit? 

A gránit a természetben előforduló legkeményebb kőzet a gyémánt után. Nagy mélységben magas hőmérsékleten lassú lehűlés útján keletkezik. Színe széles skálán mozog, ám igazi szépségét magas fényű polírozással mutatja meg. Tulajdonságai miatt csak speciális gyémántszerszámokkal munkálható meg.

Ellenáll a savaknak, a lúgoknak valamint az időjárás viszontagságainak.  Kiváló kopásállósága és kiemelkedő fizikai ellenálló-képessége miatt felhasználható konyhai- és fürdőszobai munkalapokhoz, nagy forgalmú járófelületekhez, lépcsőkhöz, ablakpárkányhoz, épületek külső homlokzatához. Ápolása és tisztán tartása könnyű.

Fagyálló tulajdonságának köszönhetően kiválóan alkalmas kültérre, ezért a mai korban elsősorban a középületek homlokzatait és belső tereit díszíti, de nagyon kedvelt magánházak belső fal- és padlóburkolataként, valamint konyhapultként is, mert a luxus érzését kelti.

Padlófűtéshez is alkalmas. Egyenletes meleget biztosít a szobában. Ha megfelelő tömeget rakunk le, akkor a burkolat úgy viselkedik, mint egy kandalló. Nyáron, mikor nincs fűtés, a kintről érkező napsugarak is ugyanúgy felmelegítik a felületét, mintha padlófűtés lenne. 
Lángolt vagy stokkolt felülettel alkalmasak csúszásbiztos felületek kialakítására, ezért kültéren teraszburkolatként és medence köré is ajánlhatóak.
A lapok cserélhetők, ha a későbbiekben megsérülnének. 

A gránit padló tisztítása

A gránit nagyon ellenálló kőzet, savaknak is lúgoknak is ellenáll, szinte bármivel tisztítható. Ellenállóképességének köszönhető, hogy jó szívvel ajánlható konyhai és fürdőszobai munkalapokhoz is, hiszen a mészkővel és márvánnyal ellentétben az erősebb vízkőoldók sem tesznek kárt benne. Tisztítása egyszerű, mint bármelyik más ellenálló mosható felületé.

Napi takarítása

A takarítás könnyebbé tétele érdekében fontos, hogy amennyiben lehetséges, a gránit padlónkat is elsősorban száraz takarítással- porszívózással vagy mikroszálas moppal történő szárazolással tisztítsuk. A szárazolásnál ajánljuk a többi padlótípusnál is ajánlott Sutter Spolvero Mop termékünket, mely antisztatizálja a felületet, így megakadályozza a szennyeződés gyors visszarakódását. A szárazolás megkadályozza, hogy a felületre vegyszermaradvány vagy vízkő rakódjon, így nem kell a padlónkat sűrűn erős szerekkel takarítanunk. Abban az esetben, ha szükség van a nedves tisztításra, , használjunk napi általános tisztítószereket, mint pl. a Sutter Reflesh-t, 1,5-2,5%-os hígításban, vagy a Sutter Zero Apple Ecolabel-t, mely padlósúroló automatába is használható, környezetbarát és kellemes zöldalma illatú általános tisztítószer. Alkoholtartalmú napi ajánlott tisztítószerünk a Sutter Plural Plus 1 %-os oldata, mely könnyen szárad és nem hagy csíkot a felületen, vagy a Trend Quality általános alkoholos tisztítószer.

Bár a márvány kemény, a fényét sokáig megőrzi, ha mégis megkopik a csiszoláson kívül nem sok mindent tudunk vele tenni. Ha felcsiszoljuk és megfelelően ápoljuk akkor akár 20 évig is megtartja szép fényét.

Gránit felületek fényezése

Általában olyan gránit felületeken használjuk ahol a meglévő gránit burkolat a fényét vesztette vagy az újkori csillogó hatása már nem a régi. Polírozással gyorsan, hatékonyan, kis költséggel visszaállítható a gránit járólap, gránit munkalap, gránit padlólap, vagy gránit burkolat eredeti állapota.

Gránit felületek finom csiszolása

Az enyhe karcok, szennyeződések eltávolítására használjuk a finom csiszolási folyamatot, melynek során az említett hibák eltűnhetnek, így a meglévő gránit felületének fénye ismét ragyogó lesz a munka elvégzése után. Finom csiszolással a lapok nem csiszolhatók egy síkra, így ha ilyen probléma is van meglévő gránit felületével, a síkra csiszolást ajánljuk.

Gránit felületek felújítása (síkra csiszolása)

A nagyon régi, elhasználódott, erősen szennyezett, vagy még sosem csiszolt gránit felületeken úgynevezett mélycsiszolást alkalmazunk. Durva szemcsézetű csiszológyémántokkal megszüntetjük a gránit padlón található egyenetlenségeket, síkba csiszoljuk a felületet, és lecsiszoljuk a gránitburkolat felső, elkoszolódott, karcos rétegét, eltüntetve ezzel a szennyeződéseket. A síkba csiszolást érdemes elvégeztetni új gránit burkolat esetén is, mert rendkívül szép felületet kapunk, mintha csak egy gránit munkalapból lenne leburkolva. Az adott fázisnál megoldható a fuga kikaparása, illetve újra fugázás is.

 

Tartalomhoz tartozó címkék: Feladat Felület