Hagyományteremtő jelleggel, a zöld épületüzemeltetést fókuszba állítva hívtuk életre szakmai napunkat, melyre 2024. november 12-én, kedden került sor a budapesti MOM bevásárlóközpont 1-es mozitermében.
A helyválasztás is tudatos volt: olyan térben szerettük volna a szakmai konferenciát megrendezni, amely minden épülethigiéniai kihívást megmutat, nagy kiterjedésű és különböző alapanyagú felületeken komoly látogatói volument szolgál ki.
Határozott célunk volt, hogy az Assist-Trend 20 éves szakmai tapasztalatát ne csak - a már jól ismert és partnereink körében jellemző - HoReCa szektor szereplői felé ismertessük, hanem új célcsoportok, a klasszikus facility managementet (annak hard és soft részét is) ellátó partnereinket is kiszolgálhassuk, megoldásainkat ismertethessük velük.
A 100 fős szakmai közönség nem kizárólag Budapestről érkezett, számos vendégünk az ország különböző pontjairól regisztrált és látogatott el eseményükre.
A szakmai nap programját úgy állítottuk össze, hogy minden résztvevő új információkkal gazdagodhasson:
- az első részben bemutatkoztunk, cégcsoportunk és cégünk mellett a legnagyobb és legkörnyezettudatosabb beszállítónk, a Sutter képviselői is ismertették az olasz családi vállalkozás történetét és elhivatott környezetbarát gondolkodását és termékfejlesztését;
- a nap további részében felületenként haladva 6 olyan témát jártunk körbe, amely az FM-mel foglalkozó partnereink visszajelzései alapján kulcsterületeknek számítanak és ESG-kompatibilis módon tisztán tarthatóak (ezek: üveg, padló, vízkőoldás, inox, tárgyalók és irodák tisztán tartása és a környezettudatos papírtermékek használata);
- a nap zárásaként pedig élőben is bemutattuk 5 különböző helyszínen termékeink képességeit, demo-takarításainkat higiéniai szaktanácsadóink végezték.
Felismerve a takarítástechnológiai újítások és a robotizáció kihívásait, vendégül hívtuk a Tennant-ot, képviselőjük segítségével az érdeklődők megismerkedhettek a cég újdonságaival.
Meggyőződésünk, hogy szakmai partnereink hasznos új információkkal, zöld tudással gazdagodtak a nap folyamán, melyet mindennapi munkájukban hasznosítani tudnak.
A rendezvényt - a zöld átállást szem előtt tartva - minimális hulladéktermeléssel szerveztük meg: a felszolgált ételek közeli termelőktől érkeztek, az italokat szörp és víz segítségével helyben állítottuk elő, nem használtunk műanyagot a gasztronómiai kiegészítőknél, FSC minősítésű textilhatású szalvétákat használtunk, méltányos kereskedelemből származó kávét szolgáltunk fel, a nyakpántokat és badgeket visszagyűjtöttük, ajándékainkat vászontáskában nyújtottuk át és kiadványainkat letölthető formában elérhetővé tettük az érdeklődők számára. Hiszünk a zöld rendezvényekben, példát mutattunk ebben is.